možnosti platieb


Pieskovanie obrázkov - ako na to?

03. 10. 2018, 13:34

Pieskovanie obrázkov farebným pieskom

 

Kreativná sada na pieskovanie:

Sada obsahuje šablóny, farebný piesok a vypichovátko. K práci nepotrebujeme žiadne lepidlo ani iné pomôcky. Šablóna je vyrobená zo samolepiaceho papieru, na krycej vrstve je obrázok, ktorý je prerezaný podľa predlohy, nie je potrebná ďalšia úprava.

 

Postup:

Potrebujeme pracovnú plochu, ktorá by mala byť hladká a umývateľná. Najlepšie stôl s umelým (PVC) obrusom. Plocha by nemala byť lakovaná, nakoľko hrozí poškriabanie pieskom.

Na pracovnú plochu si rozložíme sadu – šablónu, farebná piesok, vypichovátko. Môžeme pridať nádobu na papierový odpad,  ktorý vznikne po odliepaní vrchnej krycej vrstvy.

Kým sa pustíme do tvorenia, mali by sme si rozmyslieť a naplánovať farebnosť obrázku. Taktiež by sme si mali rozmyslieť, ktorou farbou začneme a ako budeme pokračovať.          

Pozn.: Ideálne je začínať od najtmavšej farby po najsvetlejšiu, aby sme si tmavými farbami nepofarbili svetlé plochy.

 

Zoberieme do ruky vypichovátko, pomocou ktorého postupne odlupujeme krycie časti samolepiaceho papiera. Tvoriť začíname od stredu obrázku alebo od najmenších častí.

Pozn.: Nie je potrebné už nič vyrezávať ani lepiť.                                                                                                                                                                  

 

 

Ak si chceme motív upraviť podľa vlastnej predstavy, tak si môžeme odstrániť aj viac krycích plôch naraz.

 

Na odkrytú časť nanesieme piesok zvolenej farby. Dbáme na to, aby celá lepiaca plocha bola pokrytá pieskom.

 

Následne prstom piesok rozotrieme a tým docielime, že sa prilepia aj malé časti, a tak celá plocha bude pokrytá pieskom. Zároveň tým zabránime, aby sa nám piesok, pri nasypaní inej farby piesku, nedostal do predchádzajúcich farieb.

 

Prebytočný piesok, ktorý sa neprichytil na samolepiacej vrstve nasypeme z obrázku späť do dózy s farebným pieskom.

 

 

Postup opakujeme a tvoríme obrázok podľa svojich predstáv.

Farebný piesok môžeme aj rôzne miešať a tým docielime lepší efekt, tieňovanie alebo prechod farieb.

 

Obrázok je hotový! Je možné, že z neho budú ešte opadávať zrniečka piesku. Tomu sa dá jednoducho zabrániť aplikovaním bezfarebného laku, prípadne môžeme dať obrázok zalaminovať.                       

 

Farebný piesok rozsypaný po pracovnej ploche a podlahe upraceme rýchlo a jednoducho  vysávačom. Ak nemáte k dispozícii vysávač, môžeme piesok pozametať. Takto ale piesok neupracete dokonale, časť jemných zrniek môže zostať.

Komentáre

Diskusia je prázdna.
váš email:
meno:
text:
X

Tento e-shop využíva cookies a bez ich použitia nie je schopný fungovať. Nesúhlasím s požívaním cookies na tomto e-shope (zobrazí sa prázdna stránka).